astroiva
astrologie * numerologie * tarot
úvod aktuální  horoskop téma měsíce astrologie numerologie tarot poradna archiv článků
   
 
 
 

KalendáriumDnes je .

Slunce se nachází na Luna .

Slova pro dnešní den:
 

únor 2009

Diety

Již jednou jsem zde psala o vztahu k jídlu a nyní se na popud své kamarádky opět vracím ke stejnému tématu z trochu jiného úhlu.

Placeholder Image

Hodně žen v současné době přemýšlí o své postavě, jsou nespokojené samy se sebou a navíc podléhají tlaku médií, které je soustavně zahlcují přehršlí nejrůznějších diet. Pomocí diet mají dosáhnout naprosto ideální postavy, po jaké touží.

 

V článku O vztahu k jídlu se především dočtete o souvislosti mezi postavením Luny v horoskopu narození a přijímáním potravy – o tom, zda máte sklon se přejídat nebo potravu z různých důvodů odmítáte. I Venuše poukazuje na to, zda máme jídlo rádi či je nám celkem jedno, co jíme.

 

Měli bychom si však uvědomit, že máme určitý typ postavy, který je nám daný a který prostě nezměníme. Slunce, osobní planety, Asc a IC jsou hlavními klíči k určení fyzického těla. Slunce v Býku mívá krátký, silný krk, který přechází v mohutná ramena - „býčí šíji“ a jistě všichni pochopí, že z „býčí šíje“ nikdo dlouhý, štíhlý krk neudělá. Stejně tak planety ve Střelci poukazují na tzv. „koňský zadek“ - široké boky a silná stehna. Při této konstelaci se prostě musíme smířit s tím, že nikdy nebudeme mít hubené nohy – to by se nám mohlo povést jen v případě, že budeme vyhublí na kost celkově.

 

Já sama jsem dietu na hubnutí nikdy nedržela, nemám postavu modelky a nikdy mít nebudu. Moje cesta ke spokojenosti a štěstí vede jinudy. I to je jeden z důležitých postojů, které bychom měli zaujímat vůči svému tělu a pak bychom se nemusili trápit nejrůznějšími dietami. Podívejte se do prvního domu a na své Slunce – zda jste schopni přijmout sami sebe i s nejrůznějšími odchylkami od „ideálu“. Nadváha může totiž poukazovat na skrytou bolest, kterou v sobě neseme a která pramení v nespokojenosti s prací, vztahem s rodiči, partnerem, dětmi a především v nespokojenosti se svým životem a se sebou samým. Proto je důležité nejen držet dietu, cvičit, ale především změnit svůj život tak, abychom s ním mohli být spokojeni. Pokud budeme vnitřně vyrovnaní, pak se harmonie projeví i navenek. Klid v duši znamená klidnou Lunu, která nemusí své strachy, úzkosti a bolesti řešit jídlem.

 

Chcete-li využít astrologii při úpravě svého stravovacího režimu, sledujte postavení Luny. Dietu na hubnutí začněte držet při ubývající Luně a naopak, pokud potřebujete přibrat, začněte za Luny dorůstající. Půst držte především při novoluní. Před a během úplňku se snažte méně jíst, protože v tomto období tělo ukládá nejvíce zásob. Výborným pomocníkem vám mohou být knihy o Luně – například Tajemná moc Luny, Lunární diář zaměřený na diety, Lunární kalendář...

 

Přeji vám radost v duši.