astroiva
astrologie * numerologie * tarot
úvod aktuální  horoskop téma měsíce astrologie numerologie tarot poradna archiv článků
   
 
 
 

KalendáriumDnes je .

Slunce se nachází na Luna .

Slova pro dnešní den:
 

červen 2010

Herecké umění

Dnes navazuji na předcházející téma - Tvůrčí schopnosti zamyšlením nad hereckým uměním. V posledních týdnech jsem byla přítomna na generálkách, premiéře a repríze hry Hlupák Danda chotěbořského ochotnického souboru SCHOD. Výkony jednotlivých herců mne vedly k dnešnímu zamyšlení.

 

Placeholder Image

Především u žen je pro herectví důležitá Venuše. Je-li dominantní, bývá člověk obdařen půvabem, šarmem a okouzluje veřejnost. Podobnou roli hraje i Ascendent ve znamení Vah, kterému Venuše vládne. Její spojení s Neptunem či Rybami dává neuchopitelnost, snivost, citlivost, fantazii, s Plutem nebo Štírem vášnivost, tajemnost i lákající nebezpečí a s Uranem případně Vodnářem buřičství, nezávislost a originalitu. Je to podobné jako u tance – i zde se Venuše projevuje jednak v rámci jednotlivých znamení a jednak podle spojení s planetami – tu upjatě, přísně – v Kozorohu či ve spojení se Saturnem, tu rozmarně, hravě – při postavení ve Lvu.

 

Pro herce je také důležitý Merkur. Měl by být v dobrém postavení, naznačujícím bystrost, aktivitu, vynikající komunikační schopnosti. Často bývá ve vzdušných znameních (Blíženci, Váhy, Vodnář) nebo ve znamení Lva a Střelce. Jeho konjunkce s Venuší posiluje přitažlivost a schopnost okouzlit druhé. Výborné je spojení této konjunkce se Sluncem případně s Jupiterem. Jupiter zde přidává oblibu a slávu. Merkur poukazuje nejen na to, jak člověk komunikuje a navazuje kontakt s druhými – zde třeba s publikem, ale i na schopnost improvizace. Ta bude nejsnadnější ve vzdušných znameních. Naopak nejobtížnější může být schopnost improvizace pro znamení zemská, která potřebují jistotu známého textu. Jsou však pochopitelně výjimky, na to nezapomínejte.

 

Nemalou roli hraje v hereckém horoskopu i Luna – poukazuje na touhy, vnitřní ladění, intuici a také na paměť, ta je pochopitelně v této profesi velmi důležitá.

 

Slunce představuje ego a temperament. Je zabarveno aspekty k ostatním planetám a postavením ve znamení a domě. Slunce ve spojení s Venuší a Neptunem, případně i Merkurem bude velmi imaginativní a dokáže zaujmout publikum.

 

Pokud je v horoskopu výrazný Saturn, pak jeho aspekty ke Slunci, Merkuru nebo Venuši poznamenají projev dotyčného herce přísností a odtažitostí.

 

Z domů sledujeme především dům třetí – dům komunikace a kontaktů a dům pátý – dům zábavy, her, tvořivosti a lásky. Samozřejmě, že jako u každé profese se musíme zaměřit i na Ascendent a MC a postavení osobních planet v konjunkci či příznivých aspektech k těmto bodům horoskopu.  

     

Přeji vám krásné letní dny.