astroiva
astrologie * numerologie * tarot
úvod aktuální  horoskop téma měsíce astrologie numerologie tarot poradna archiv článků
   
 
 
 

KalendáriumDnes je .

Slunce se nachází na Luna .

Slova pro dnešní den:
 

Výběr povolání

Mnoho dospívajících a mladých lidí se v současných dnech zamýšlí nad výběrem povolání a svým dalším životním směřováním. Horoskop může být při jejich hledání dobrým pomocníkem. Najdete v něm mnoho informací o oblastech zájmu, nadání a schopnostech mladého člověka.

 


Placeholder Image

Pro výběr profese je samozřejmě velmi důležitý 10. dům a především bod, kde se nalézá MC. Ukazuje místo, kam člověk směřuje, jeho postavení ve společnosti, k čemu je povolán, sláva a úspěch. Tak jako při zkoumání jiných oblastí se i zde musíme zaměřit na postavení vládce 10. domu a planety v tomto domě.

Důležité jsou však i další body horoskopu – resp. v tomto případě musíme prozkoumat mnohdy celý horoskop, protože svůj vliv na výběr profese má mnoho faktorů.

 

Proto se musíme podívat i na Ascendent – jak je člověk konstituován psychicky, fyzicky, jak začíná nové věci. Druhý dům ukazuje, čím se bude živit, v jaké oblasti si vydělá peníze. Ve třetím domě najdeme komunikační schopnosti důležité třeba pro novináře. IC odhalí kořeny a nejvnitřnější založení člověka. V pátém domě se nalézá kreativita, podnikání, organizační schopnosti, hravost. Šestý dům naznačuje vztah ke každodenním povinnostem, je důležitý v profesích pečovatelských, zdravotnických či při péči o zvířata, všude tam kde je zapotřebí pečlivost, přesnost, zručnost.

 

Sedmý dům ukazuje na právní vztahy – nejrůznější smlouvy, právní akty, proto je důležitý při podnikání a spolupráci s dalšími lidmi. V osmém domě se může objevit zájem o práci u policie, potápěč – zájem o vše skryté. Také bývá obsazen například u daňových poradců – péče o peníze druhých lidí. V devátém domě je vzdělávání – dům pedagogů, cestovatelů, ale i právníků. 10. dům jsem již zmínila výše. V 11. domě najdete zájem o práci v nadacích, spolcích, pro společnost. Tajemný dvanáctý dům je spojen s lékaři, prací v nejrůznějších ústavech, ale i třeba s vědeckým bádáním v tichu osamělé laboratoře, chemikáliemi, alkoholem, pohostinstvím či fotografií, filmem a uměním.

 

Stejně jako domy, jsou důležité především osobní planety – jejich postavení v domech, znameních a vzájemné aspekty. Převaha planet v ohnivých znameních poukazuje na člověka, který je aktivní, chce řídit svou práci i druhé lidi a nemá zájem o nudnou rutinu. Planety v zemských znameních jsou spolehlivé, často velmi zručné, praktické, trpělivé a přesné. Vzdušná znamení dávají pohyblivost, bystrý intelekt, diplomatické schopnosti, komunikativnost a přemýšlivost. Planety ve vodních znameních jsou spojeny s hlubokým citovým prožíváním, fantazií, mohou se uplatnit v pečovatelských profesích, umění, při práci s lidmi.

 

Přeji vám šťastnou ruku při výběru životní cesty.