astroiva
astrologie * numerologie * tarot
úvod aktuální  horoskop téma měsíce astrologie numerologie tarot poradna archiv článků
   
 
 
 

KalendáriumDnes je .

Slunce se nachází na Luna .

Slova pro dnešní den:
 

Pohádka o probuzené temnotě

Za inspiraci k této pohádce děkuji jedné kamarádce.

 

Za sedmero horami a sedmero řekami žila se svým mužem jedna žena.

 

Byla velmi pracovitá, inteligentní, spolehlivá. Starala se pečlivě o domácnost i rodinu, pilně budovala svou kariéru a když někdo potřeboval její pomoc, vždy byla k dispozici. Kromě toho byla i společenská, zábavná, sečtělá a ráda cestovala. A aby toho nebylo málo – věděla co od života chce a dokázala si za tím jít. Měla silnou intuici a dokázala druhým nahlédnout až na dno jejich duší. Lidé si o ní mysleli, jaký má úžasný, spokojený život a nikdo netušil, že v jejím nitru je schovaná temnota.


Placeholder Image

Čas plynul, ženě se narodilo děťátko a ona byla velmi šťastná. Svůj život naplnila péčí o dítě i domácnost a neméně energie věnovala i podnikání. Nevadilo jí, že nemá čas na sebe, myslela si, že není nic důležitějšího, než aby se na ni mohl spolehnout její muž, dítě, rodiče, obchodní partneři...

 

A tak se pomalu přestávala radovat ze života, jakoby vysychal vnitřní pramen lásky. I její muž se začal tvářit podivně a pak najednou uhodil blesk z čistého nebe. Muž se zamiloval do mladé dívky, která se s chutí vrhala do největších dobrodružství, smála se z plných plic a hořela láskou. Jeho žena vedle ní vypadala vážně a smutně a on si uvědomil, že ji vlastně bral jen jako parťáka pro podnikání, že jejich láska již dávno vyhasla.

 

Když se žena dozvěděla, co se stalo, zhroutila se a začala plakat. Byl to pláč vzteku a lítosti nad promarněným časem a energií. Současně s pláčem se však probudila temnota v jejím nitru. Z hloubi duše se vynořila nenávist a pomstychtivost. Začala plánovat pomstu a svému muži přála jen to nejhorší. Temnota, kterou probudila a živila svými pocity, rostla, začínala nabývat na síle, ženu ovíjela svými chapadly a zakrývala jí oči.

 

Žena se vylekala, kolem ní ubývalo světla a když zbývala poslední jiskřička, žena se rozplakala. Slzy smutku, lítosti i pochopení jí stékaly po tvářích. Pláč a volání o pomoc uslyšela malá holčička. Přiběhla k ženě, objala ji a pohladila po čele. Žena opět pocítila lásku ve svém srdci a uvědomila si, že život může být krásnější a svobodnější. V její duši zavládl mír a temnota se opět uložila k spánku.