astroiva
astrologie * numerologie * tarot
úvod aktuální  horoskop téma měsíce astrologie numerologie tarot poradna archiv článků
   
 
 
 

KalendáriumDnes je .

Slunce se nachází na Luna .

Slova pro dnešní den:
 

Tvůrčí schopnosti

Ladění posledních dní vytáhlo na světlo téma tvořivosti. V době, kdy píši téma měsíce, stojí totiž téměř všechny planety ve znameních, která mají velmi blízko k umění, tvořivosti a fantazii. Zasněnými Rybami proplouvá Slunce, Venuše, Jupiter a Uran, Merkur a Neptun jsou v kreativním Vodnáři, umělecky zaměřeným Lvem se právě pohybuje Luna a Mars a stejně zaměřené Váhy hostí planetu Saturn.


Placeholder Image

Pochopitelně, že u každého znamení můžete najít určité umělecké sklony, které budou daným znamením charakteristicky zabarveny, ale mezi nejvýrazněji umělecky zaměřená znamení patří především Lev a Váhy. Silné obsazení těchto znamení však samo o sobě nestačí k tomu, aby dotyčný byl uměleckým géniem. Může jít jen o velkého milovníka umění, s vytříbeným vkusem nebo někoho, kdo si tvoří jen tak pro radost. Své tvůrčí schopnosti může realizovat ve své profesi, v podnikání, ve vztahu k dětem, které bude milovat a bude jim báječným rodičem.

 

S tvorbou souvisí pátý dům – dům her, zábavy, radosti, lásky, tvořivosti, podnikání a dětí. Vidíte sami, že jeho náplň je velmi široká a záleží na mnoha okolnostech, kterým směrem se dotyčný vydá.

 

Tvořivost se týká různých oborů – malířství, hudba, zpěv, literatura, tanec, proto nehledejte jen ve znamení Lva a Vah. Různá umění jsou spojena i s různými znameními a planetami. Obecně je pro umění důležitá planeta Venuše. Její spojení s Neptunem často přináší nejen fantazii, ale i hudební a pěvecké nadání, obdobně i obsazení Ryb.

 

Merkur hraje velkou roli v literatuře. Koho potká jedinec s aspektem mezi Merkurem a Neptunem, toho stihne záplava slov. Tento člověk však mnohdy nedokáže rozlišovat mezi realitou a svými představami.

 

Spojení Venuše či Merkura s Uranem a planety ve Vodnáři poskytují velké tvůrčí schopnosti a originalitu – tento umělec se bude vždy odlišovat od ostatních, může pobuřovat svým pojetím a často předběhne dobu, proto nebývá pochopen.

 

Osobní planety i Ascendent ve Lvu přinášejí herecké nadání, ale i jiné umělecké schopnosti. Tento člověk však bude i dobrým podnikatelem a bude mít i výborné organizační předpoklady.

 

Znamení Vah má estetické cítění, ladnost pohybu – jsou tu výborní tanečníci a velký zájem o umění všeho druhu. Pokud se nadání neprojeví vlastní tvorbou, může se dotyčný pohybovat v oblasti umění alespoň profesně například při prodeji uměleckých děl.

 

V neposlední řadě hraje svou roli i Jupiter, který bývá častější u malířů a mimo to přináší i úspěch a slávu.

 

Přeji vám radost při hře i tvorbě.