astroiva
astrologie * numerologie * tarot
úvod aktuální  horoskop téma měsíce astrologie numerologie tarot poradna archiv článků
   
 
 
 

KalendáriumDnes je .

Slunce se nachází na Luna .

Slova pro dnešní den:
 

listopad 2008

Vodní živel v horoskopu

Dnes se zaměřím na poslední ze živlů – vodu. Do vodního živlu patří znamení: Rak, Štír a Ryby.  Znovu opakuji, nemusíte mít ve vodním znamení Slunce, ale můžete v něm mít několik planet, Ascendent či jiný důležitý bod horoskopu a vodní živel bude ve vaší osobnosti výrazným prvkem.

 

Voda představuje citlivost, intuici, spiritualitu, emoce. Je spojena s plodností, proměnlivostí nálad, schopností vcítění se do druhých – empatií. Je-li voda v horoskopu příliš zastoupená, může se dotyčný chovat iracionálně, pudově, přecitlivěle. Jeho chování není založeno na rozumových úvahách, ale pocitech. Voda nás může občerstvovat, napájet, houpat na vlnách, bez ní by život nebyl možný, zrovna tak ale může přijít prudká bouře, povodeň a zahubit nás.

 

Placeholder Image

Rak představuje čistou vodu jezírek, rybníčků a studánek. Tyto vodní nádrže symbolizují uzavřený rodinný kruh, který je pro Raka tak důležitý. Jejich voda musí být průzračná, čistá, protože v kalné vodě Rak hyne. Toto první vodní znamení v sobě nese ukrytý vnitřní vzduch. Proto je u Raků nejpatrnější konflikt mezi city a rozumem – jednou z jejich učebních lekcí je tento vnitřní vzduch integrovat do své osobnosti. Rak je spojen s rodinou, minulostí, kořeny, domovem, proto nerad opouští místo, kde se narodil. Jsou pochopitelně čestné výjimky, které prožijí svůj život touláním po širém světě, ale těch je opravdu málo.

 

Štír je vodou skrytých podzemních pramenů, vodou ukrytou v propastích či bažinách. Jeho hluboké vášně se odrážejí v této temné vodě, která ve svých bezedných hlubinách schovává mnohá tajemství a nebezpečí. Vnitřní živel země dává Štírům pevnost, vytrvalost, vůli, chlad, tvrdost, pesimismus. Štír je první znamení, které si uvědomuje smrt a znovuzrození – je to znamení transformace. Má silnou intiuici a jeho vhled do druhých lidí je nepřekonatelný.

 

Ryby plují širým, nekonečným oceánem. Pamatujte si však, že nejsou jen roztomilé barevné rybičky korálových útesů, existují také barakudy, žraloci a různé jiné nebezpečné ryby. Toto poslední znamení zvěrokruhu se navrací zpět k Bohu a s sebou nese i všechna předcházející znamení. Vnitřní oheň ve spojení s vodou dává Rybám spiritualitu, intuici, fantazii, snivost, schopnost vnímat děje a bytosti nehmotného světa. Ryby nerady řeší problémy reálného života, to raději mrsknou ploutví a zmizí v hlubinách.

 

Lidé narození ve vodním živlu mívají melancholický temperament. Milují soukromí, svět snů, jsou často introvertní, proměnliví ve svých náladách, intuitivní, instinktivní. Na prvním místě stojí pocity, proto je jejich slabým místem oblast rozumu a komunikace (vzdušný živel) – nedokáží druhým sdělit a vysvětlit své pocity – prostě to tak cítí.

 

Přeji Vám klidné listopadové dny.