astroiva
astrologie * numerologie * tarot
úvod aktuální  horoskop téma měsíce astrologie numerologie tarot poradna archiv článků
   
 
 
 

KalendáriumDnes je .

Slunce se nachází na Luna .

Slova pro dnešní den:
 

květen 2009

Děti a výchova

V posledních měsících se téměř každý den potkávám s malými dětmi, pozoruji je a přemýšlím o nich. Většinou jde o malé děti – od miminek po předškoláky a setkání, ač jsou často jen chvilková, jsou plná radosti a objevů.

 

Placeholder Image

I včera jsem měla možnost pozorovat jednoho malého chlapečka a s jeho maminkou jsem hovořila o všem možném – o štěňatech i dětech, jejich povaze a temperamentu, který se nedá zásadně změnit.

 

Dítě přichází na svět bezmocné, neovládající z počátku své fyzické tělo, přes to jeho rodiče brzy zjistí, že má určité nepřehlédnutelné povahové vlastnosti a temperament. K dětem musíme přistupovat s láskou a úctou k jejich osobnosti. Malé děti však zároveň potřebují cítit pevný prostor a jasně dané hranice. Dávají jim jistotu a klid. Potřebují láskyplný kontakt s blízkými lidmi více než puštěnou televizi, počítač a spoustu hraček. Daleko více dá dítěti pravidelná aktivita s maminkou či tatínkem – plavání v bazénu, cvičení, zpívání, výlet do zoo či na karneval než hmotné statky. Dítě si potřebuje budovat sociální vazby, v jeho duši dřímají nadání, která bychom měli rozvíjet.

 

O svém dítěti se můžete hodně dozvědět jeho pozorováním a pomoci vám může samozřejmě i pohled na jeho horoskop. Přesný horoskop narození bývá dobrou pomůckou pro pochopení některých reakcí dítěte, se kterými si rodič neví rady.

 

U malých dětí je na počátku nejdůležitější Luna – stejně jako matka, která je s ním v nejužším kontaktu a která uspokojuje jeho základní tělesné i duševní potřeby. Později se ukazuje Slunce, jako obraz osobnosti, Merkur – komunikace, myšlení, Venuše – citovost, tvořivost, umění, Mars – energie, soutěživost, sebeprosazení a pochopitelně i Ascendent, který dotváří obraz osobnosti na venek.

 

O temperamentu či škole jsem tu již psala, takže máte-li chuť a zájem dozvědět se něco více, nahlédněte do archivu, pro doplnění informací.

 

Přeji vám lásku, moudrost a trpělivost při výchově dětí.