astroiva
astrologie * numerologie * tarot
úvod aktuální  horoskop téma měsíce astrologie numerologie tarot poradna archiv článků
   
 
 
 

KalendáriumDnes je .

Slunce se nachází na Luna .

Slova pro dnešní den:
 

březen 2009

Zahradničení

Teplé sluneční paprsky a rašící cibuloviny v trávníku před domem mne přivedly k tématu zahrad a zahradničení. A nejen ony. Tentokrát téma měsíce dlouho nepřicházelo, až jsem si v hodině dvanácté uvědomila, že v současnosti žiji teoretickou přípravou na budování zahrady, které mne čeká, a proto nejsem schopná se zabývat jiným tématem.

 

Placeholder Image

Jako každý člověk s Ascendentem ve Střelci a silně obsazeným devátým domem se obklopuji spoustou knih, které se váží k aktuální oblasti zájmů. I nyní na mne všude vykukují nejrůznější příručky o přírodních zahradách, permakultuře, kompostování, bylinkách a zdravých (bio)zahradách...

 

K zahradničení mají velmi blízko lidé s osobními planetami či Ascendentem případně IC v zemských znameních. O Býcích se traduje, že na co sáhnou, to jim roste samo pod rukama. I Panny a Kozorozi bývají dobrými zahradníky, ale jejich zahrady jsou více přehledné a uklizené a méně bujné než u Býků. Cítím to sama u sebe – Pannu i Kozoroha mám silně obsazené a ač chci vybudovat přírodní zahradu, zajímám se o permakulturní principy, vnitřní potřeba pořádku mi trochu nabourává mé představy.

 

Pokud v horoskopu není zemský živel obsazený nemá dotyčný chuť rýpat se v zemi a i přesazování pokojových květin ho moc nebaví. Může obdivovat přírodu z různých důvodů, ale chybí zde touha po vlastním aktivním přístupu k zahradničení. U někoho se může objevit až odpor ke kontaktu se zemí a představa hlíny pod nehty je pro něj velmi odpudivá. Jsou to lidé, kteří se nechtějí zabývat realitou, podřizovat se pravidlům, řádu, povinnostem. Lidé vznášející se alespoň metr nad zemí. Pro ty je však kontakt se zemí velmi důležitý a měli by si k ní najít nějakou cestičku.

 

I lidé se silně obsazeným vodním živlem bývají dobří zahrádkáři. Týká se to především Raků, pro které může být zahrada místem k odpočinku, setkávání s rodinou a přáteli. Vodní živel silně touží po kontaktu s vodou, proto mají tito lidé na zahradě jezírko či alespoň nádržku na jednu vodní rostlinu. Znamení Štíra může propadnout pěstování masožravých rostlin.

 

Pro ohnivá znamení je zahrada spíše místem her a zábavy. Obdivují kvetoucí rostliny, ale pečovat o ně je příliš nebaví. Pokud se pustí do pěstování nějakých rostlin, pak to bývají rostliny nenáročné na péči – třeba sukulenty a kaktusy.

 

Vzdušná znamení jsou zahradničení také vzdálená. Respektive teoreticky se zahradou budou zabývat s velkým nadšením, ale praktické činnosti jim moc neříkají. Nádherné zahrady, esteticky velmi působivé jistě navrhnou Váhy. Vodnáři mají vztah k přírodě spíše duchovní a tak se budou zabývat spíše éternými bytostmi, skřítky a vílami, které je v přírodě obklopují.

 

Přeji vám úspěch a radost při péči o květiny.