astroiva
astrologie * numerologie * tarot
úvod aktuální  horoskop téma měsíce astrologie numerologie tarot poradna archiv článků
   
 
znamení
domy
Slunce
Luna
Merkur
Venuše
Mars
ostatní planety
 

KalendáriumDnes je .

Slunce se nachází na Luna .

Slova pro dnešní den:
 

Astrologie

Astrologie vychází z hermetického zákona "Jak nahoře, tak dole" a zabývá se vlivem nebeských těles na člověka, přírodu i Zemi.

Počátky astrologie například v Číně se objevují přibližně 2 600 let před naším letopočtem, u Keltů ještě dříve. Lidé pečlivě sledovali pohyb Slunce, Luny a dalších známých planet a jejich vliv na zemědělství, počasí, mořeplavbu, zdraví a povahu člověka.


I člověk, který na astrologii nevěří, vám může jen tak mezi řečí sdělit, že při úplňku se mu špatně spí. Ani si neuvědomí, že tím přeci jenom přiznává Luně jakýsi vliv na jeho spánek. Pro současného člověka je samozřejmě daleko těžší to, co bylo pro dávné obyvatele této planety naprosto přirozené a nevidí souvislosti mezi pohybem planet a tím co se děje na Zemi i v něm samém.

Co to je horoskop?

Horoskop je záznam postavení planet pro určitý datum, čas a místo. Pokud se vypracovává pro narození, je to tzv. radixový horoskop. Při jeho výkladu se odkrývají jednotlivé životní oblasti - např. zdraví, vztah k rodičům, sourozencům, partnerovi, dětem, k hmotnému světu, dále citový život, inteligence, aktivita, sebeprosazení. Pomocí prognostických metod - tranzity, direkce, solární horoskop, se dá usuzovat vývoj v budoucnosti, stejně tak se dá podívat i do minulosti.


Pro lepší představu jsem pro vás připravila krátké povídání o znameních, planetách, domech a aspektech. Musíte si však uvědomit, že to co si přečtete například o postavení Slunce v Beranu, nemůže celé platit pro všechny Berany. Každý z nás má ve svém horoskopu dalších devět planet, které jsou rozmístěny ve dvanácti znameních a dvanácti domech, nemluvě o aspektech, které k sobě vytvářejí. To vše má na nás vliv. A teprve syntéza dá těmto jednotlivostem ten správný rozměr. Horoskop narození je stejně individuální, jako každý z nás.


Konzultace horoskopu by měla být aktivním rozhovorem mezi astrologem a klientem i o výchozích podmínkách jedince - dětství, vzdělání, sourozencích, protože i tato startovací čára dokresluje rozbor horoskopu a pomáhá k uvědomění si toho, co se posléze děje v dospělosti.