astroiva
astrologie * numerologie * tarot
úvod aktuální  horoskop téma měsíce astrologie numerologie tarot poradna archiv článků
   
 
 
 

KalendáriumDnes je .

Slunce se nachází na Luna .

Slova pro dnešní den:
 

Numerologie

Numerologie pracuje s datem narození, což jí na rozdíl od astrologie stačí. V astrologii potřebujete ještě přesný čas a místo narození.

 

Datum narození se sečte a zapíše do mřížky. Tak získáte rozbor osobnosti, který však ve srovnání s rozborem horoskopu je méně podrobný. Nicméně numerologickou mřížku používám vždy při rozboru horoskopu, protože okamžitě získám hrubý nástin toho, co se posléze rozvine v horoskopu.


Jednotlivá čísla jsou spojena s planetami, které dobře vysvětlují jejich charakter. Do mřížky se zapisují čísla od 1 do 9, 0 se do ní nezapisuje. Do mřížky zapisuji i součet a životní číslo, přestože ho tam někteří numerologové nezapisují. Zastávám názor, že po zapsání všech čísel je mřížka přesnější.

Význam jednotlivých čísel

1 - Slunce.
Já, touha po prosazení sebe a svých názorů, po slávě a úspěchu, vůle, odhodlání, vyjadřování pocitů. Negativně - egoismus, bezohlednost, vnitřní agresivita, slabá vůle, neschopnost vyjadřovat své pocity, potíže při sebeprosazení.
2 - Luna.
Ty - vztahování se k druhým lidem, potřeba partnera, rodinného zázemí, citlivost, vnímavost, intuice, umělecké nadání, fantazie. Negativně - přecitlivělost, vztahovačnost, psychické obtíže, citová závislost, pasivita.
3 - Mars.
Energie na úrovni fyzické, psychické i duchovní. Sexualita, rychlost, snadné navazování vztahů, komunikace, logické myšlení. Negativně - agresivita, bezohlednost, cesta přes mrtvoly, problémy v komunikaci, kritičnost.
4 - Merkur.
Rozum, praktické uvažování, manuální zručnost, šikovnost, obchodnické nadání, pracovitost, smysl pro realitu. Negativně - nedostatek citů, závislost na majetku, pedanterie, vypočítavost, workholismus.
5 - Jupiter.
Společenskost, víra, optimismus, cestování, touha po dobrodružství. 5 je nesmírně důležitá, protože představuje střed celé mřížky a spojuje všechna čísla. Pokud v mřížce chybí, naznačuje nesoustředěnost, spousty zájmů a přitom člověk nic nedotáhne do konce. Negativně - neklid, neukotvenost, spoléhání se na to, že mu vše projde.
6 - Venuše.
Láska, schopnost ji přijímat i dávat, peníze, vztah k přírodě, ekologii, umělecké nadání, fantazie, požitkářství. Negativně - lenost, pohodlnost, povýšenost, lakota, neschopnost vyjadřovat své city.
7 - Saturn.
Řád, smysl pro povinnost, zodpovědnost, vytrvalost, mentální energie, schopnost určit své cíle a dosáhnout jich, hudební nadání. Negativně - psychická i fyzická onemocnění, překážky, pesimismus.
8 - Uran, při více 8 také Pluto.
Aktivita, změny, touha po svobodě, pocity štěstí a radosti, psychická energie. 8 se říká "velká karma" a znamená to, že se člověku poměrně rychle vše vrátí - ať už to dobré nebo to špatné. Negativně - manipulace a ovládání druhých, nezodpovědnost, neschopnost přijmout pravidla a řád.
9 - Neptun.
Může přinést velkou citlivost, vnímavost, jasnovidné schopnosti, intuici, nadání umělecké či technické, obětavost, ponor do hlubin duše. Negativně - přecitlivělost, pasivita, lenost, bláznovství, psychická onemocnění, závislost na alkoholu či drogách.
0 - Rozporuplné číslo, které posiluje číslo stojící před ní - negativně či pozitivně.

Při rozboru mřížky záleží na počtu jednotlivých čísel. Všeobecně platí, že pokud se určité číslo vyskytuje vícekrát, tak se jeho význam posiluje včetně některých negativních vlivů. Chybějící číslo v mřížce většinou naznačuje, že se člověk musí naučit s danou energií pracovat. Také musíte vzít v úvahu sluneční znamení, protože může mřížku dost znatelně ovlivnit.

Příklad:

27. 5. 1964 - sečteme všechna čísla: 2 + 7 + 5 + 1 + 9 + 6 + 4 = 34

součet opět sečteme: 3 + 4 = 7

 

7 je tzv. životní číslo. Následně zapíšeme čísla do mřížky:

 

3 6 9
2 5  
1 44 77

 

Jedná se o člověka narozeného ve znamení Blíženců. Proto bude v této mřížce posílena především rovina myšlení (čísla - 1, 2, 3). Tento jedinec je velmi inteligentní, najdete u něj schopnost analýzy, praktické, logické myšlení.


Je komunikativní a snadno navazuje vztahy. Přesto má chvíle, kdy touží po samotě. Pro svůj život potřebuje společnost, je citlivý, ale má problém s vyjadřováním svých pocitů. Dokáže být aktivní, má dostatek fyzické energie, je zručný, má obchodnické nadání, chce uspět, ale měl by posilovat svou vůli, která není nejsilnější. Proto se může zpočátku setkávat spíše s neúspěchem a spoustou překážek.


Je pro něj také důležité, aby pracoval na víře ve vlastní schopnosti, protože teprve pak má šanci na úspěch.