astroiva
astrologie * numerologie * tarot
úvod aktuální  horoskop téma měsíce astrologie numerologie tarot poradna archiv článků
   
 
velká arkána
malá arkána
 

KalendáriumDnes je .

Slunce se nachází na Luna .

Slova pro dnešní den:
 

Tarot

Tarot představuje soubor 78 karet. Z toho je 22 karet Velkých arkán, číslovaných od 0 - Blázna do 21 - Svět a 56 karet Malých arkán. Malá arkána jsou rozdělena do čtyř barev - Mince, Poháry, Meče a Hole - od Es po Desítky a k tomu ještě patří 16 dvorních karet - Rytíři, Královny, Princové a Princezny (v některých Tarotech se jim říká Pážata). Nejsilnější jsou Velká arkána, protože představují archetypy osobnosti a životní principy.

Historie tarotových karet je nejasná. Někteří badatelé hledají jejich původ v Egyptě, další v Indii, Číně či Korei… V Evropě se dají doložit ve 14. století našeho letopočtu. Jejich kořeny však sahají mnohem hlouběji.

Existuje mnoho druhů tarotových karet, které mají různou symboliku a různý způsob vyobrazení - od středověkého až po naprosto moderní. Pokud si chcete karty pořídit, dejte při jejich pořizování především na svoje pocity, protože karty musí souznít s vaší duší, musí se vám líbit. Nicméně podle mých zkušeností většina studentů začíná buď s Rider Wait tarotem nebo s Thothovým tarotem, s kterým sama pracuji. Karty, které tu jsou použité, nakreslila má dcera.

 

Tarotové karty se používají jednak k běžným výkladům na vztahy, práci, vývoj situace, zdravotní stav a jednak je můžete použít k práci na svém duchovním růstu. Ptát se můžete na současný stav i na vývoj v budoucnosti. V některých výkladech se ukáže i minulost. Můžete se zeptat například i na to, co můžete udělat pro zlepšení své situace nebo co se stane, když se rozhodnete něco udělat. Nejtěžší je položit správně otázku. Ta by měla být co nejkonkrétnější a nemá vyžadovat odpověď "ano" nebo "ne".

 

Výklad karet, stejně jako rozbor horoskopu se vždy musí řídit určitými etickými pravidly. Proto nepátrejte potom, kdy zemřete nebo co vás hrozivého čeká. Uvědomte si, že síla myšlenky je veliká a může ve vás nastartovat proces, při kterém si přivoláte spoustu obtíží. Také pamatujte na to, že máte možnost svobodné volby a ne vše je bezpodmínečně předurčeno. Některé události můžete pozměnit svým rozhodnutím. Vždy je vhodnější hledat pomocí karet či horoskopu možnosti řešení problému a pochopení toho, co se vám právě děje, než podléhat panice a pocitu bezvýchodnosti.